Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Пorляньтe, що пpямo зaрaз на кoрдoнi з Укpaїнoю: вiдтeпeр українці змoжyть oтpuмyвaтu від 2700 до 3300 євpo

Але як довго це триватиме? Експерти кажуть – характер міграції змінюється. Якщо раніше більшість їхала заробити та допомогти родині вдома, то тепер люди частіше забирають із собою і сім`ю.

Близьке і далеке закордоння. Поля, будівництва і сфера обслуговування. Українці не гидують жодною роботою. Легально чи напівлегально. Головне – аби платили!

“На польському звичайному підприємстві, без досвіду, без знання мови українець може заробити 800-900 доларів. Через півроку зарплата може бути навіть 1200-1300 доларів”, – розповідає Світлана Фіщенко, генеральний директор рекрутингової агенції.

Не лише із заходу, але й з півдня та сходу. Заробітчани їдуть – звідусіль.

“Наразі трудова міграція зачепила всі регіони України”, – говорить Ольга Макогон, заступник голови Державної служби зайнятості.

Київ. Один із автовокзалів. Популярне місце серед трудових мігрантів. За грошима і в пошуках кращої долі. Чи не щогодини саме звідси їдуть на заробітки десятки українців. Шлях уторований, але геть нелегкий. Польща, Чехія, Німеччина, Прибалтика.

За кордоном уже зараз постійно працює кожен дев’ятий українець. Ще кілька мільйонів – виїжджають на декілька місяців, так би мовити, підзаробити вахтовим методом. На кілька місяців, а може – й на довше, якщо вдасться зачепитися. Знайомі зустрінуть і буде робота…

Українські робочі руки потрібні всюди. Польща – першою давно відкрила нашим співвітчизникам двері. І щодо документів спростила працевлаштування.

Ось одна з кадрових агенцій, де шукають вакансії. Все офіційно. На замовлення польських заводів і фабрик.

“Поляки хочуть бачити кваліфіковані кадри. Зварювальників, слюсарів, механіків. Польща – єдина країна, яка дозволяє працювати українцю по біометричному паспорту офіційно”, – пояснює Світлана Фіщенко, генеральний директор рекрутингової агенції.

Все частіше вони працевлаштовуються, як годиться, офіційно. І просуваються вглиб Європи.

“Це Кіпр, Польща, Німеччина, країни Балтії. Легальному працевлаштуванню закордоном віддають перевагу моряки, представники робітничих спеціальностей”, – говорить Ольга Макогон, заступник голови Державної служби зайнятості.

“Якщо ми подивимося на рівень середній заробітніх плат, то по Польщі вона складає 1150 євро. В Чехії вона складає вже 1300 євро. Середня заробітня плата по східній Німеччині зараз складає – 2700 євро, а по західній – 3300 євро”, – говорить Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

За українські робочі руки за кордоном прямо таки почали змагатися. За півроку Чехія може вдвічі збільшити квоту на працевлаштування українців.

За рік – Німеччина змінить міграційну політику, і це дозволить залучати на роботу мешканців країн, які не є в складі ЄС.

“Це обумовить, на мій погляд, нову хвилю трудової міграції, в тому числі з України, це обумовить трудову міграцію тих українців, які зараз знаходяться в Польщі. В найближчі 10-15 років Україна стикнеться з дійсністю з нестачею робочих рук”, – говорить Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Отже, як і в Європі, так і в Україні, вже відчувається дефіцит робочих рук, кажуть експерти.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post НУ ось..Нeмaє сuл yжe ЦЕ тeрпiтu! Люди дoбрi, нaщo вu кaжeтe пoгaнi cлoвa пpо нaшoгo прeзuдeнтa? Дe вaшa пoвaгa?
Next post Нас мабуть мають за дурнів!…Негайно підняти з/п військовим ЗСУ до 50 000 за рахунок зняття усіх надбавок з Нардепів України – Документ на сайті Президента