Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Таk 0СЬ воно що… Щойно в інтернеті з’явився допис –Уkраїнці можуть позиватися до Європейського суду через дії Росії: поkрокова інструkція, як стягнути компенсації

60 тисяч українців почали оформлювати заяви до Європейського суду з прав людини через шкоду, яку завдали цивільним російські війська.

Які складнощі виникають у процесі звернення до ЄСПЛ – дослідила кореспондентка ТСН Ірина Маркеви , яка втратила житло під час окупації Київщини, пройшла весь шлях і готова поділитися інструкцією.

«Будинок, усе майно, авто – усе знищено під час окупації російськими військами на Київщині. Моя родина – серед 200 тисяч сімей в Україні, у яких окупанти або пошкодили, або зруйнували майно. Принаймні, стільки українців заявили про це в застосунку «Дія», – каже Ірина.

Усі українці, які постраждали від російських окупантів, а саме: втратили  житло, мають загиблого родича, були поранені, або потрапили в полон, пройшли через катування, або близькі зникли безвісти – можуть звернутися до Європейського суду.

Почати заповнювати заяву можна на електронній платформі – espl.com.ua. Тут є підказки, однак, щоб пройти усі кроки, треба добре підготуватися.  

Перше, з чим виникають проблеми – оцінювання матеріальних збитків. Вони мають бути підтверджені документально.

Це можуть бути суми, зафіксовані в договорах купівлі-продажу квартири або будинку. Документи рід час купівлі авто. Послуга оцінювання майна через “Дію”. Але найбільшу вагу матиме оцінювання експертів. 

Наступний крок, який викликає складнощі – це пункт про опис слідчих дій та докази, які зазначені у кримінальній справі. Однак слідчі поки можуть не надавати доступу до матеріалів справи, адже вона, найімовірніше, складається з великої кількості епізодів, які стосуються не тільки однієї родини. Однак у цій ситуації юристи радять звертатися з письмовим клопотанням до слідчих. «Відмовити вони не мають права. Якщо зараз існують проблеми з доступом до матеріалів справ, ви можете подати без матеріалів, а потім суду дослати матеріали, яких не вистачає», – радить юрист.

Наступний важливий крок – потерпілі українці мають звернутися не лише до української правоохоронної системи, але й до російської. Зокрема, написати заяву до Слідчого комітету Росії. Єдиний спосіб зробити це для українців – це електронний варіант. Навіть, щоб відкрити сайт слідчого комітету Росії, треба скористатися VPN-сервісом. Тут важливий сам факт подавання заяви – на відповідь чекати не потрібно. «Ми розуміємо, що російській слідчий комітет може затягувати розгляд процесу або не реагувати. Нам достатньо скріншоту заяви», – переконують юристи.

Отже, щоб оформити звернення до Європейського суду, треба ретельно підготуватися. До того ж у українців є 4 місяці від моменту скоєння злочину росіянами.

«Українці мають зібрати усі можливі докази порушення своїх прав – це може бути фото-відео, показання свідків. Ми закликаємо збирати всі можливі документи, які можуть підтвердити правопорушення», – кажуть фахівці.

На електронній платформі є підказки, але, найвірогідніше, вам знадобиться допомога юристів. Якщо немає змоги сплатити за ці консультації, допомогти оформити заяву можуть в українській Гельсінській спілці з прав людини. «Оформлення заявки не означає, що вона пройде і надалі буде зареєстрована судом. Заявник має докласти зусиль, обґрунтувати, підготувати докази, проконсультуватися з юристами, щоб був позитивний результат», – переконують там.

У фіналі заяву треба видрукувати і відправити поштою. Якщо заява буде прийнята, взята в роботу Європейським судом, навіть якщо вирок суду буде на вашу користь, відшкодування покладаються на країну-агресорку. Йдеться про суми від 5 до 30 тисяч євро.

Однак держава Росія нині відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини. Компенсації українці можуть отримати, лише якщо зміниться політична ситуація в Росії.

«За умови зміни політичного режиму в Росії, за умови політичного курсу Росія може повернутися до ПАРЕ, і тоді вони мають взяти на себе зобов’язання, які вона прийме», – кажуть фахівці.

Нині на платформі 60 тисяч українців почали оформлювати заяви до Європейського суду. 3 тисячі змогли закінчити цей процес. Для Європейського суду розгляд цих справ буде викликом з огляду на кількість постраждалих від російської агресії в Україні. Тим часом юристи закликають усіх постраждалих проходити процедуру до кінця – формувати заяви до Європейського суду. Це створює додатковий економічний і політичний тиск на державу-агресорку. Росії рано чи пізно доведеться відповісти за злочини проти цивільних українців.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post УяBляєте, що зараз nочнeться…! Bже чули, що сталося на Херсoнщині?! Цю пoдію важко буде недоօцінити – օдин залп і мінус ЗՕՕ орків відразу після влучaння наաої «Tօчки-У»
Next post Луkашенко еkстренно… 3ібрав сеkретну нараду : Прuйнято важлuве історuчне рішення..”Якщо хочуть зберегтu свою незалежність”:ЦІ kраїни мають “об’єднатися”