Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

З самого ранку! Друзі, це неймовірно! : в Україну йдуть американські HIMARS, ЗСУ знищуватимуть ворога швидко і точково. Інтерв’ю

Тетяна Гайжевська

Країна-агресор Росія намагається “продавлювати” українську оборону за рахунок масованих артилерійських ударів. Зокрема, на Луганщині та Донеччині. Втім, ворог застосовує застарілі системи й давню тактику – накривання артилерією цілих територій.

Проте найближчим часом Україна отримає американські ракетні системи HIMARS. Вони належать до високоточної зброї й діють за іншим принципом, демонструючи надзвичайно високу ефективність. Тоді ЗСУ зможуть не лише “продавлювати” оборону ворога, але й точково знищувати його.

Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповів військовий експерт Ігор Козій.

 У Міноборони США повідомили, що розмістили високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS, призначені для України, в Європі. Як швидко ЗСУ зможуть почати їх застосовувати? Як це позначиться на ситуації на фронті?

– Це однозначно позитив, який дозволить дуже швидко, вчасно і точно знищувати об’єкти РФ. Насамперед ті об’єкти, які належать до артилерійської категорії. Саме там, де необхідна швидкість у знаходженні цілей, передачі координат та в ухваленні рішень щодо знищення.

Наприклад, батарея заходить на позицію, вона ще не встигла розвернутись. Треба вчасно встигнути її побачити, визначити її координати, передати їх на систему знищення, наприклад, на той самий HIMARS, і відповідно, зробити постріл.

Але можуть виникнути ситуації, коли ціль буде маневрувати. Не всі боєприпаси здатні маневрувати за ціллю. Наприклад, ми бачили, як безпілотні літаки Bayraktar використовують боєприпаси, які ідуть за ціллю. Таке саме ми бачили із Javelin – хоч як би ціль їхала, рухалась, боєприпас іде за нею. Там немає оператора, як на нашій “Стугні”, який постійно доводить ракету до цілі.

Думаю, наші військовослужбовці дуже швидко опанують HIMARS, тому що немає чогось надто складного в цих системах.

Щодо характеристик HIMARS, то ця система схожа на реактивну систему залпового вогню. Операційна дальність може становити до 480 км. Якщо говорити безпосередньо про ракету, то її ефективна дальність – від 2 до 500 км. При цьому ракета є дуже керованою. Ця система дуже дорога – понад 5 млн дол. США. І вона цього варта.

Системи США HIMARS є високоточною зброєю.

 Це суттєво посилить спроможності ЗСУ?

– Абсолютно правильно. Основна проблема сьогодні – це контрбатарейна боротьба. Росія протискає українські сили за рахунок масованих артилерійських ударів. Щоб цих ударів не було, використовують високоточні боєприпаси, в тому числі HIMARS, щоб своєчасно знищити всі артилерійські системи, артилерійські батареї противника.

Саме цього вони й бояться, саме тому й поспішають окупувати Луганську і Донецьку області, але це все одно остаточно не вирішить цього питання.

 Ще одне питання – щодо надання Україні систем протиповітряної оборони IRIST. Канцлер Німеччини Шольц заявив, що вона допоможе захистити ціле велике місто від атак авіації. Водночас в МЗС Німеччини заявили, що поставка триватиме місяці. Чому так довго?

– Коли системи надійдуть, тоді ми й будемо коментувати. А коментувати те, що може не надійти, чи лише половина може надійти, а половина – ні… Це не має жодного сенсу. Німеччина сама себе дискредитує в цьому питанні. Нехай це коментують не військові експерти, а політики.

 Щодо контрнаступу. На Херсонщині підрозділи ЗСУ звільнили від окупантів понад 20 населених пунктів. Водночас президент Зеленський сказав, що Україна не буде поспішати із деокупацією, оскільки це може вимагати десятків тисяч жертв. Ми будемо чекати на необхідне озброєння. Коли процес деокупації може набути масштабного характеру? І про яке саме озброєння йдеться? Чи є специфічне наступальне озброєння, яке сьогодні потребують ЗСУ?

– Ми бачимо, якими засобами Російська Федерація витискає оборону Збройних сил України в Донецькій та Луганській областях. Вона використовує артилерійські системи. Тому основне завдання командування ЗСУ – створити таке угрупування, насамперед ракетно-артилерійських військ, яке б дозволило не продавлювати систему ворога, а знищувати її. Причому знищувати точково.

Артилеристи старої формації, старої системи вистрілюють боєкомплект масовано, ним покривається територія, площа. А під час стрільби високоточною зброєю є ціль, і ціль уражається. Немає так званих площевих цілей – є конкретний солдат, конкретний бліндаж, конкретний танк чи БТР і саме він знищується. У цьому полягає суть високоточної наступальної зброї.

Президент має рацію – насамперед треба отримати достатню кількість озброєння, але й зважати на те, що ворог також діє. Треба розосередити озброєння, не кучкувати усе разом, тримати в різних місцях, маскувати, протидіяти розвідці тощо. Це комплексний підхід. Водночас не забувайте, що ворог буде застосовувати й повітряну розвідку, і тут теж треба працювати.

Це питання нелегке, особливо з погляду збереження людських ресурсів. Це в Росії “баби ще народять”, а в Україні ми повинні думати про людей. Тому я вважаю, що одне з головних завдань – створення в державі незалежного інституту військового омбудсмена. Цей інститут є фактично в усіх державах-членах НАТО.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Щойно на “передку” ліквідували цілу групу десантури РФ! Це ті самі, які були в Бучі : у мережі з’явилися кадри l8 +
Next post Сьогоднішній день розпочався із сенсації…У Сєвєродонецьк увійшов “Іноземний легіон” бійців з усього світу: Гайдай повідомив про підкріплення