Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

« Ви хоч УЯВЛЯЄТЕ як вони тепер будуть…», Китай – найбільша загроза світовому порядку у довгостроковій перспективі-Держсекретар США

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Китай з його потугою та ідеологічними цінностями є найбільшою глобальною загрозою у довгостроковій перспективі.

Про це йдеться у матеріалі Politico, пише “Європейська правда”.

Блінкен окреслив два конкуруючі бачення того, як у майбутньому може виглядати світ: одне – Китаю, авторитарної однопартійної держави, друге – на основі концепції США про об’єднання союзників і партнерів, для яких спільними цінностями є демократія, права людини і міжнародний порядок, заснований на правилах. 

“Китай – це єдина держава, яка і прагне змінити світовий порядок, і має все більшу економічну, дипломатичну, військову й технологічну потугу для того, щоб бути здатною це зробити. Бачення Пекіна відкинуло б нас від універсальних цінностей, які значною мірою забезпечували прогрес світу останні 75 років”, – зазначив Блінкен. 

Він наголосив, що США не хочуть конфлікту чи нової “холодної війни” і налаштовані уникнути і першого, і другого. 

“Ми не будемо намагатися позбавити Китай ролі великого глобального гравця, чи заважати йому – чи будь-якій іншій країні – розвивати свою економіку чи просувати інтереси свого народу. Проте ми будемо захищати і посилювати міжнародне право, угоди, принципи та інституції, які підтримують мир і безпеку… і уможливлювати середовище, в якому усі країни, включно зі Штатами і Китаєм, можуть співіснувати і співпрацювати”, – зазначив держсекретар.

Блінкен додав, що попри усі розбіжності США і Китаю “доведеться мати справу одне з одним” в осяжному майбутньому і це “одні з найбільш складних і визначальних відносин з усіх, які ми нині маємо у світі”. 

Держсекретар наголосив на потенційних ризиках для США і союзників, які створює співпраця Китаю з Росією. “Коли РФ відкрито готувалася до вторгнення в Україну, президент Сі та президент Путін заявили про “безмежну дружбу” мі своїми державами. А цього тижня, коли президент Байден був у Японії, Китай і РФ провели спільне патрулювання стратегічних бомбардувальників у регіоні”, – зазначив Блінкен.

У китайському посольстві відреагували на його слова заявою про те, що відносини Китаю і США зараз – “на визначальному перехресті” та що Пекін сподівається на те, що сторони згладять розбіжності і зосередяться на співпраці. 

Промова Блінкена створює тло для майбутньої телефонної розмови між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном найближчими тижнями. 

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post ВСЕ як є сьогодні кожен побачить .. Правду вже не приховати!СБУ завадила Росії обійти санкції – жодного ремонту літаків!
Next post Це просто НОНСЕНС …Лавров погрожує ескалацією у разі постачання Україні зброї, здатної вдарити по РФ