Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Н арешті ЗВІСТКА для всіх щодо соляної кризи: щойно офіційно повідомили, що Одеська область запропонувала заміну “Артемсолі”

Зупинка через бойові дії підприємства-монополіста “Артемсолі” призвела до дефіциту солі в Україні. В Одеській області пропонують почати розробку інших родовищ.

Родовище розташоване на півдні Одеської області, між озерами Катлабух і Китай, і вважається практично невичерпним – його запаси оцінюються в 4 млрд тонн. Цього Україні вистачить на пару тисячоліть.

Професор кафедри загальної геології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Володимир Кадурін, з яким ми поговорили, впевнений, що зараз треба розробляти саме Ізмаїльське родовище:

“Воно цілком може замінити Артемівське і Слов’янське. Якщо ситуація в районі Соледара буде тривалий час залишатися такою ж, то треба розробляти Ізмаїльське. Але видобуток буде пов’язаний з труднощами – глибина залягання кам’яної солі там більше ста метрів, доведеться рити глибокі шахти, але це відома практика”, – пояснив вчений.

Лимани

Крім того, дефіцит солі в окремо взятій Одесі можна покрити, відновивши видобуток на Куяльницькому лимані, припинену в 1931 році.

“Метод дуже простий. Там є лагуна, створена ще в XVII столітті, туди запускається ропа – солона вода Куяльника. Лагуна перекривається, і через деякий час сонце випарує воду. Правда, таким чином сіль можна отримувати тільки в літній період”, – пояснив Кадурін.

Думская

ДЖЕРЕЛО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post “Він УЯВЛЯВ що все передбачив, але тільки не це”: Відео того як Росія рoзвaлюєтьcя не витримавши війни з Україною nідіpвалo мережу. Відео
Next post ТІЛ КИ ЩО… стaлaся трareдія. Люди мають знатu nравду, через nрuліт раkети, “Ісkандеpа”, на полігон Нацгвардії. Баrато заruблuх та nоранeнuх