Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

І така доля чекає всіх їх…Конфіскація активів! Доля грошей Кремля вирішена: все на відновлення України. Світ підтримав – браво!

Події

Литва, Латвія, Естонія та Словаччина у вівторок вимагатимуть конфіскації російських активів, заморожених Європейським Союзом, для фінансування відновлення України після російського вторгнення.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

У листі зазначається, що на початку травня Україна оцінила суму, необхідну для відновлення країни після руйнувань, завданих Росією, приблизно в 600 мільярдів доларів. Але оскільки війна все ще у розпалі, сума, ймовірно, різко зросла.

“Значна частина витрат на відновлення України, включаючи компенсацію жертвам російської військової агресії, має бути покрита Росією”, — йдеться у листі, який у вівторок буде представлено міністрам фінансів ЄС.

У листі також міститься заклик до ЄС розпочати підготовку нових санкцій проти Москви.

“Зрештою, якщо Росія не припинить військову агресію проти України, між ЄС та Росією взагалі не має залишитися жодних економічних зв’язків – гарантуючи, що жодні наші фінансові ресурси, продукти чи послуги не сприятимуть військовій машині Росії”, – йдеться у документі.

Чотири країни зазначили, що ЄС та країни-однодумці вже заморозили активи, що належать російським фізичним та юридичним особам, та близько $300 мільярдів резервів Центрального банку РФ.

“Зараз ми повинні визначити законні шляхи максимального використання цих ресурсів як джерело фінансування — як на витрати зусиль України, що продовжуються, з протистояння російській агресії, так і на повоєнне відновлення країни”, — заявили вони.

“Конфіскація державних активів, таких як резерви Центрального банку або майно державних підприємств, має прямий зв’язок та ефект щодо цього”, – йдеться у листі.

Різні офіційні особи ЄС раніше попереджали, що конфіскація активів, особливо приватних осіб, є складною з юридичної точки зору, оскільки для неї немає відповідних законів ЄС.

Слід зауважити, що новий інструмент відновлення України після завершення війни з РФ буде мати назву “Відбудувати Україну” (Rebuild Ukraine). Концепцію цього інструменту 18 травня оприлюднила Єврокомісія. Зауважимо, що мова саме про концепцію, адже поки ніхто не може дати відповідь на ключові питання – про яку суму допомоги йдеться і куди мають бути спрямовані ці кошти.

Наразі в оприлюдненому документі визнається, що поки російська агресія триває, потреби у відновленні України ще не відомі. В Єврокомісії лише припускають, що ці потреби складатимуть сотні мільярдів євро, а на повне відновлення може піти більш ніж 10 років. Разом із тим ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва чекає у відповідь.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Вся мережа гуде про те, що це гарна ПРИКМЕТА. Литва закликала створити військово-морську коаліцію для розблокування портів України
Next post Світ почув неочікуване РІШЕННЯ..Україна готова ввести єдиний контроль на кордоні з Польщею: як це працює