Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

І ДІЙСНО чому до цього ніхто раніше не додумався..Так от чому артилеристи подають команду “Триста, тридцять, три” замість “Вогонь”

Події

Переглядаючи відео, де працює українська артилерія, часто можна почути команду: “Батарея, залпом: триста, тридцять, три!”. ТСН.ua розповідає, що означає команда “300, 30, 3” і чому її використовують замість “Вогонь”.

Під час залпу артилерії частіше, аніж класичне “Батарея, вогонь!”, можна почути саме команду “Триста тридцять три”. Чому так?

Щоб зрозуміти, можна розглянути простий приклад.

Уявіть, що в розпорядженні підрозділу є шість одиниць знаряддя – батарея. Їм всім треба дати команду на одночасну стрілянину з усіх стволів. Знаряддя в бойових умовах розташовують на певній віддалі одне від одного, а тому під час канонади старшого офіцера, який і подає команду, можуть просто не почути.

Звичайно, команда “Вогонь” – проста, не потребує багато часу, зрозуміла всім. Однак під час бойових дій досить складно робити по ній одночасний постріл з усіх стволів (тобто залпом). Тим більше, що існує і людський фактор: один навідник може вистрілити на початку команди, а інший – дочекатися її завершення. А хтось взагалі не почує цього одного слова.

Триваліша і рівномірніша команда – набагато зручніша. Адже вона дає змогу навідникам підготуватися заздалегідь, а потім зробити постріл залпом.

І для цього обрали команду “300, 30, 3”, яка йде відразу за словами “Батарея, залпом”. Постріл відбувається одночасно зі словом “три”. На практиці це виглядає, приблизно, так:

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post ПРИСВОЇТИ дітям яким на момент вторгнення РФ вік до 18 років статусу “ДИТИНА ВІЙНИ” та призначити щомісячно фінансову допомогу пожиттєво – на сайті Президента з’явився документ
Next post Всі українці чекають ЦЬОГО дня… Друзі,десь наприкінці літа! Залишилось не довго – в США переконані: цілей не досягнуть. Україна переможе!