Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Полийте цим розчином помідори – і будуть крепкі, як дубочки!

Помідори люблять теплі та добре освітлені ділянки. Дуже важливо, щоб там не застоювалося повітря, а рослини добре провітрювалися. Інакше фітофтори не оминути! Тому й висаджувати розсаду помідорів потрібно, чітко дотримуючись дистанції, не загущувати – на відстані 50-60 см.

Поливати помідори потрібно завжди під корінь, щоб вода не випаровувалася та не потрапляла на листя. Волога – сприятливе середовище для розвитку фітофторозу! А щоб полита земля повільніше підсихала, її слід замульчувати. Мульча з трави затримує вологу – і поливати доведеться рідше.

Разом із водою для поливання можна підживлювати помідори. Для підживлення можна використати один із розчинів:

  1. Сухарі замочити в теплій воді на ніч. Загортати у ґрунт під час розпушування навколо кущів. Це сприяє розвитку кореневої системи, збільшує стійкість рослин до несприятливих умов і підвищує врожайність.
  2. Для пришвидшення дозрівання плодів можна використовувати таке добриво: настояти 1 ст. ложку суперфосфату в 1 скл. води 2 доби, розвести у 10 л води, обприскати кущі.
  3. 10 крапель йоду розвести в 1 л молока або сироватки, розвести в 9 л води, поливати під кожен кущ по 2 л.
  4. 2 рази на місяць підживлювати помідори настоєм попелу: 1 скл. попелу на 10 л води, настояти 2-3 год, поливати під кожен кущ по 2 л.
  5. Взяти по 1 ч. ложці борної кислоти, мідного купоросу, калімагнезії, на кінчику ножа марганцівки, потерти шматок (30 г) господарського мила і розвести в 10 л води. Цим розчином можна обприскувати кущі 1-2 рази за літо.

Удобрені і вчасно политі помідори стають міцні, загартовані, але їм все одно необхідний додатковий захист від хвороб. Для цього потрібно дотримуватися простих правил:

  • обробляйте кущі помідорів фунгіцидами для профілактики фітофтори: перший раз — через 7 днів після висадки, останній — за 21 день до першого врожаю;
  • при дозріванні помідорів кожні 7 днів проводьте полив та обприскування: перший раз розчином йоду (10 крапель на 10 л води), другий — розчином соди (2 ст. ложки на 10 л води), третій — розчином сироватки (1 л на 10 л води);
  • нижні листки на кушах потрібно видаляти, щоб стовбур був оголеним.
  • джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post І тільки тепер приходить на голову ПРОРОЦТВО священика: “ З Володимира все почалося і на на Володимирі закінчиться”!
Next post “Ця нечисть“ Розійшовся не на жарт:“знаючи, що воює з нами взяв і цинічним способом сьогодні привітав народ України з 77-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні