Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/gm456058/ukraina24.pp.ua/www/wp-content/themes/bigbulletin/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

«Ваша любов до України зупинила їх». Джонсон виступив зі знаковою промовою у Раді та звернувся до українців

  • Фотоколаж: Обозреватель

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон сьогодні, 3 травня, виступив із онлайн-промовою у Верховній Раді. Він став першим світовим лідером, який звернувся у такому форматі до українських депутатів від початку російського вторгнення в Україну, пише НВ.

Борис Джонсон відвідав Київ 9 квітня, а у своїй сьогоднішній промові заявив про новий пакет оборонної військової допомоги Україні від уряду Великої Британії на суму 300 млн фунтів стерлінгів. Частина обладнання вирушить в Україну вже найближчими тижнями. Відповідно до інформації британського уряду до нового пакету входитимуть:

  • засоби радіоелектронної боротьби,
  • протибатарейна радіолокаційна система,
  • генератори перешкод GPS,
  • тисячі приладів нічного бачення,
  • спеціальні системи для важких вантажів, призначені для логістичної підтримки українських сил;
  • партія новихспеціалізованих автомобілів Toyota Landcruisers для захисту цивільних осіб на сході України та евакуації мирних жителів із прифронтових районів — у відповідь на запит українського уряду.

Звернення британського прем’єра до українських депутатів прозвучало на тлі нового знаку підтримки Лондона: 29 квітня свою роботу у Києві відновило посольство Великої Британії.

Промову Джонсона у парламенті разом з депутатами особисто слухав президент України Володимир Зеленський, який після цього подякував прем’єру Британії в окремій промові з трибуни Ради. Зеленський з’явився в парламенті вперше від початку вторгнення РФ в Україну.

Президент Володимир Зеленський в Раді під час звернення Бориса Джонсона, 3 травня 2022 року. Фото: пресслужба Верховної Ради України

Промова Бориса Джонсона у Верховній Раді 3 травня: головні цитати та тези

Росія завдала варварського нападу на вашу свободу. Путін і далі продовжує свою незаконну кампанію проти української землі. Його солдатам вже немає виправдання через те, що вони нібито не знають, що чинять. Вони скоюють воєнні злочини, їхні звірства зростають. Ми робимо все, щоб вони були притягнені до відповідальності.

У цей момент невідомості і подальшого страху та сумніву в нашому майбутньому я хочу надіслати вам одну звістку: Україна переможе! Україна буде вільна.

Я знав, що Кремль робить помилку [вторгаючись в Україну].Я ходив чудовими вулицями вашої столиці, бачив достатньо української волі. Хто має вуха, той чує, хто має очі, той бачить, що Україна боротиметься, боронитиметься. Ви довели, що вони [керівництво РФ] були неправі. Всі військові експерти пророкували, що Україна впаде, а ваші селяни захоплювали своїми тракторами російські танки. Ваші пенсіонери виходили на дорогу і просто говорили в обличчя нападникам, звертаючись до них непарламентськими виразами. У тимчасово захоплених районах ваші люди повстають зо дня в день. А на боці ваших вояків, хоробрих левів — попри постійну перевагу 3:1 на користь ворога — мужність і відданість своїй країні.

Міф путінської непорушності, неподоланності розвіяно як дим. Натомість, як фортеця, стоїть ваша країна. Путінська воєнна машина перечепилася і розбилася об ваш патріотизм. Ваша любов до України зупинила їх. Це година слави України, що буде в пам’яті майбутніх поколінь.

Ваші діти та онуки переповідатимуть, як українці навчили цілий світщо брутальна потуга агресора нічого не може заподіяти проти моральної сили народу, який обрав свободу. Вони скажуть, що українці своєю стійкістю, жертовністю довели, що гармати і танки не можуть придушити націю, що бореться за свою незалежність. Ось чому я знаю і вірю, що Україна переможе.

Київ — столиця держави, що має найвищий ступінь звитяги у 21 столітті. Ви показали історичну помилковість путінських поглядів. Коли керівник спирається на страх, коли він чинить шахрайство на виборах, коли запроторює за грати своїх критиків, коли він оточений улесливими блюдолизами — він припускається катастрофічної помилки. […] Ви бачите залишки обгорілих танків і машин, що є доказом його найбільшої помилки, вторгнення в Україну. І це найліпша реклама демократії.

Путін хотів заволодіти Києвом, але коли сюди приїхав я, то побачив справжніх хазяїв країни і міста, і знаю ту важку ціну, яку українці вже заплатили і ще платять за свій героїзм.

Принаймні кожен четвертий українець мусив покинути свою домівку, дві третини українських дітей стали біженцями. Ніхто зі сторони не може говорити з повним правом про те, як розв’язати цей конфлікт. Свій голос має підносити Україна. Не може бути жодних поступок і компромісів перед обличчям Володимира Путіна.

Ми ваші друзі, але ми маємо дуже скромно говорити про події 2014 року, а саме тоді почалося вторгнення, тоді забрали Крим і розпочалася битва за Донбас. Бо правда в тому, що ми занадто повільно почали розуміти, що сталося в 2014-му. Ми не збагнули цього відразу і не змогли накласти достатніх санкцій на Володимира Путіна. Більше ми не маємо права на повторення цієї помилки.

Ви господарі свого майбутнього і ніхто не має права накидати вам своїх думок і уявлень про майбутнє України. Ми у Великій Британії підемо за вами. Ви будете йти вперед а ми ваші віддані друзі – і ми тим пишаємося. Я пишаюся тим, що наша посол Мелінда Сімонс повернулася працювати в Київ.

Мета нашого нового пакету підтримки на 300 млн фунтів стерлінгів — зміцнити Україну такою мірою, щоб більше ніхто не насмілився зазіхнути на неї.

У Британії українські прапори зараз скрізь. Є багато причин, чому ваша країна викликає таку симпатію у британців. Це конфлікт, у якому немає подвійної моралі, немає сумнівів, хто має слушність. Ви повстали проти вбивчої агресії Путіна, ви бороните своє право на самовизначення проти щаленого путінського реваншизму. Це демократія проти тиранії, це свобода проти утисків, це право проти безправ’ності, це добро проти зла. І саме тому Україна має перемогти — і Україна переможе. Ми зробимо все що можемо і все, що треба, щоб Україна знову постала як суверенна, незалежна країна, якій нічого не загрожує. Слава Україні!

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Родич Ванги розсекретuв її сумне пр0роцтво коли закінчиться пандеmія: “3аллє і змuє…”
Next post Бумеранг працює!!! Радійте орки – розплата близько. З’явuлuся дeтaлi удaру ЗСУ по росiянaм з Крuму нa островi Змiїнuй